Każdy ma prawo do bezpłatnego przewozu 1 sztuki bagażu podstawowego o łącznej wadze nieprzekraczającej 20kg oraz 1 sztuki bagażu podręcznego o wadze do 5kg. Bagaż podręczny powinien mieć wymiary pozwalające na swobodne umieszczenie go pod siedzeniem lub na półce znajdującej się bezpośrednio nad fotelem.


Co jeśli mój bagaż przekracza 20kg?

Bagaż przekraczający 20 kg może być przewieziony tylko wtedy, gdy pozwoli na to miejsce w luku bagażowym. Za nadbagaż będzie pobierana opłata 2 zł za 1kg. Bagaż jest rejestrowany przez obsługę autokaru, a pasażer otrzymuje potwierdzenie dokonanej wpłaty kwitem kasowym. Przewoźnik zastrzega sobie prawo do odmowy przewiezienia nadbagażu  ze względu na ograniczoną pojemność luków bagażowych.

Maksymalna waga pojedynczego bagażu nie może przekroczyć 30kg (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 marca 2000 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy ręcznych pracach transportowych).

Bagaż przekraczający dopuszczalne wymiary lub wagę pasażer zobowiązany jest załadować, przenosić i wyładować samodzielnie. Jeżeli Pasażer nie będzie w stanie dokonać tego samodzielnie, za obsługę bagażu ponadnormatywnego przez załogę autokaru Przewoźnik może pobierać stałą opłatę w wysokości 40PLN.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.